CIĘCIE BETONU I POSZERZANIE OTWORÓW W BETONIE

Cięcie betonu i żelbetu oraz innych materiałów w technice diamentowej

cięcie betonuCięcie betonu metodą diamentową, na mokro, pozwala wykonać prace bezpyłowo oraz zredukować poziom hałasu. Dzięki tej technice wykonujemy otwory o idealnie równych i określonych wymiarach. Oferujemy poszerzanie otworów w betonie, cięcie ścian, stropów, belek, posadzek, schodów, wykonywanie bruzd pod instalacje itd. Cięcie w betonie w technice diamentowej odbywa się za pomocą ostrzy z miękkim segmentem, z kolei twardych ostrzy używa się do miękkich materiałów jak np. cegły. Wybór odpowiedniego sprzętu i ostrza przyspiesza wykonanie pracy i nie doprowadza do nadmiernego zużycia sprzętu. Do wykonywania usługi, którą jest cięcie w betonie używamy:

pił ściennych,
przecinarek ręcznych,
pił łańcuchowych do betonu.

 

Nasza piła ścienna pozwala nam wycinać ściany, stropy, schody, belki, fundamenty, posadzki do grubość 680mm.

Termin realizacji zamówienia ustalany jest indywidualnie. Cięcie betonu piłami ściennymi jest bardzo precyzyjną metodą przeznaczoną do wycinania otworów o ściśle określonych wymiarach, takich jak otwory drzwiowe, okienne lub wentylacyjne.

Wycinanie i poszerzanie otworów w betonie

Cięcie betonu piłami ściennymi jest bardzo precyzyjną metodą. Jej celem jest poszerzanie otworów o ściśle określonych wymiarach, takich jak otwory drzwiowe, okienne lub wentylacyjne. Beton jest bardzo mocnym i wytrzymałym materiałem, jednak ma bardzo niejednorodną strukturę. Kompozycja mieszanki sprawia, że materiał po stwardnieniu jest podatny na pękanie. Wycinanie otworów w betonie nie należy więc do najprostszych. Przy wykorzystaniu odpowiednich technik, możemy zminimalizować ryzyko uszkodzenia materiału. Cięcie betonu piłami ściennymi wyklucza powstawanie drgań przenoszonych na konstrukcję, przez co nie dochodzi do spękań i kruszenia budynków i ich elementów.
Cięcie w betonie jest możliwe zarówno prostopadle do powierzchni jak i pod zadanym kątem. Technikę tę wykorzystujemy przy wszelkiego rodzaju pracach modernizacyjnych i remontowych oraz na nowo powstających obiektach.

CIĘCIE BETONU CENNIK

cięcie betonu wrocław

Elementy cięte Cena za m2 (zł)
ściany, schody, stropy 500 – 800
elementy konstrukcyjne 600 – 1000
posadzki 200 – 450

Podane ceny są orientacyjne. Z uwagi na znaczną różnorodność prac, charakterystyczną dla cięcia betonu, ceny ustalamy i negocjujemy wspólnie po określeniu szczegółów zamówienia.
Termin realizacji zamówienia ustalany jest indywidualnie.

Cięcie betonu Wrocław, Poznań, Szczecin, Zielona Góra, Legnica, Jelenia Góra, Gorzów, Głogów, Lubin, Bogatynia, Bolesławiec i nie tylko.

W razie pytań prosimy o kontakt. Zapraszamy do współpracy!